Candidatul ideal

Ce ar trebui să ai?

  • O experiență profesională similară de minim 3-4 ani (preferabil audit financiar, analiză sau controlling financiar);
  • Capacitatea de a te implica în proiecte care presupun dezvoltarea de rapoarte și raportare P&L lunar;
  • Abilități bune de analiză financiară și de business, experiență în procese de previziune, bugetare;
  • Cash flow management background (ar reprezenta un avantaj);
  • Atitudine proactivă, capacitatea de a lucra independent, dar și în echipă;
  • Capacitatea de a utiliza Excel la un nivel avansat;
  • Experiență în utilizarea SAP + QlikView (reprezintă avantaj);
  • Capacitatea de organizare, prioritizare și sintetizare a informațiilor și documentelor etc.

Descrierea postului

Ce ar trebui să faci?

  • Să te implici în activitățile de închidere lunară (managerială și către Group);
  • Să te implici în activitățile de forecastare și bugetare;
  • Să realizezi și să dezvolți diverse raportări interne;
  • Să monitorizezi și să îmbunătățești performanța economică, să evaluezi variațiile și evoluția costurilor;
  • Să efectuezi analize financiare ad-hoc;
  • Să te implici în diferite proiecte la nivel de Group (pentru elaborarea și implementarea instrumentelor de raportare, bugetare și forecastare);
  • Să contribui la dezvoltarea zonei de cash management (in depth analysis ale working capital, cash flow actual, buget, forecast);
  • Să oferi sprijin administrativ (centralizare de informații și documente);
  • Să colaborezi cu restul departamentelor interne ale companiei.

Cu ce vine jobul la pachet?

  • Un pachet salarial motivant & beneficii flexibile;
  • Traininguri de specialitate & acces gratiuit in platforme de learning;
  • Abonament pentru servicii medicale;
  • Posibilitati de dezvoltare si promovare in cadrul unei echipe tinere si dinamice;
  • Mediu de lucru placut intr-o companie în continua expansiune.

Aplica pentru acest post

Aplicați acum pentru poziția de senior analyst (financial planning & analysis) folosind formularul de mai jos

    Acest site este protejat de reCAPTCHA și Google. Pentru mai multe informații, puteți vizita: Politica de confidențialitate și Termenii și condițiile .